statystyki szczegółowe

Aktualności

Piast fatalnie zakończył rundę jesienną

• autor: Vida13, 2013-11-10 19:18

Porażką 0:6 z Olimpią Kowary zakończyli rundę jesienną IV ligi dolnośląskiej zawodnicy Piasta Zawidów.

Pierwsze minuty niezwiastowany wysokiej porażki Przygranicznych. Gra toczyła się głównie w środku pola, a żaden z zespołów nie był wstanie uzyskać optycznej przewagi na boisku. W 18 minucie bierność defensorów Piasta przy rzucie rożnym wykorzystał Krupa i niespodziewanie Olimpia wyszła na prowadzenie. Piast odpowiedział sprytnym strzałem Tkaczyka z połowy boiska, niestety futbolówka nie znalazła drogi do bramki. Kolejne minuty to znowu spokojna gra obu drużyn. W końcówce pierwszej połowy genialną akcją popisał się Tomek Michalkiewicz, gdy osamotniony w polu karnym gości efektownie przyjął piłkę i szybkim strzałem próbował pokonać Gąsiorowskiego. Gdy wydawało się, że nic więcej przed przerwą nie może się wydarzyć, w doliczonym czasie gry Jakub Gilewski w polu karnym nieprzepisowo zatrzymuje Szujewskiego.  Sędzia wskazuje na wapno, a pewnym egzekutorem okazuje się Kuźniewski.

Na drugą połowę zawidowianie wyszli z dwoma zmianami. Boisko opuścili Tkaczyk i Myczkowski, z kolei w ich miejsce zameldowali się Grześkiewicz i Woźny. Niestety druga połowa gry prowadzona była pod dyktando tylko jednego zespołu – kowarskiej Olimpii. W przeciągu 10 minut goście zdobyli dwa gole, których autorem był Szujewski. Tym samym przyjezdni wybili gospodarzom jakiekolwiek myśli o choćby punkcie w tym meczu. Brak składności w akcjach ofensywnych gospodarzy powodował częste utraty piłki i zarazem groźne akcje Olimpii. W 60 minucie swoją drugą bramkę zdobywa Krupa, a na tablicy wyników widnieje rezultat 0:5. Zawidowianie dążyli do zdobycia bramki honorowej, jednak ich akcje były powstrzymywane w okolicach 20-25 m od bramki rywala. Ostatni gol padł w 75 minucie, a autorem trafienia był Nowiński. W 83 minucie z boiska wyleciał A. Gorzka, który za dyskusję z sędzią obejrzał dwie żółte kartki.

Oficjalnie zakończono rundę jesienną 2013/14 IV ligi dolnośląskiej. Mistrzem jesieni został KP Brzeg Dolny, który zgromadził 30 punktów. Przygraniczni ostatecznie zostali sklasyfikowani na przedostatniej 15 pozycji. Zawidowianie wygrali zaledwie 3 spotkania, oraz 3 zremisowali, zdobywając tym samym 12 punktów. Daje to średnią 0,8 pkt na mecz, co jest zdecydowanie za małym wynikiem aby myśleć o utrzymaniu w IV lidze. Awansem zostaną jeszcze rozegrane w listopadzie dwie kolejki rundy wiosennej. Piast za tydzień zmierzy się z rezerwami Miedzi Legnica, natomiast za dwa tygodnie uda się do Śleszowa.

PIAST: M. Gilewski - A. Gorzka, J. Gilewski, M. Kiewra, D. Bryjak, R. Sareło, R. Wichowski, T. Kozłowski (70' K. Gorzka), M. Myczkowski (46' G. Grześkiewicz), K. Tkaczyk (46' P. Woźny), T. Michalkiewicz (65' Kostek).