statystyki szczegółowe

Aktualności

Przegrana z outsiderem

• autor: Vida13, 2013-09-23 16:55

W 8 kolejce IV ligi dolnośląskiej Piast doznał bolesnej porażki, ulegając zajmującej ostatnie miejsce w tabeli Pogoni Oleśnica.

Pierwsza połowa spotkania na stadionie miejskim w Oleśnicy nie była porywającym widowiskiem. Na boisku działo się niewiele, oba zespoły wolno rozgrywały swoje akcje i sporadycznie stwarzały zagrożenie pod bramką rywali. Goście z Zawidowa najbliżsi zmiany wyniku byli po rzutach rożnych, jednak piłka dwa razy minęła światło bramki strzeżonej przez Sebastian Idziorka.

W drużynie Pogoni gola szukał Paweł Bezak. Za pierwszym razem świetnie obrócił się z futbolówką w polu karnym, posyłając ją minimalnie niecelnie obok słupka. W końcówce pierwszej odsłony znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, ale i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Do szatni zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie.

Drugą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczął Piast, a oleśniczanie mogli mówić o dużym szczęściu. W krótkim odstępie czasu piłkarze gości trzykrotnie ostrzeliwali bramkę „Idziora”, za każdym razem nieznacznie pudłując. Przy czwartej próbie pewnie interweniował młody bramkarz oleśnickiego MKS-u.

Kluczowym momentem okazała się 71. minuta, kiedy na boisku pojawili się Adrian Miodek i Piotr Michalewski. Cztery minuty później okazało się, że trener Grzegorz Maliga „miał nosa”, bo to właśnie dwaj zmiennicy przesądzili o losach meczu. Pogoń wyprowadził zabójczy kontratak. Lewym skrzydłem z piłką ile sił w nogach popędził „Kleju”, odszukał na czternastym metrze wbiegającego „Miodara”, który wyprzedził obrońcę Piasta, zdążył jeszcze przyjąć futbolówkę i lewą nogą posłał ją do siatki przyjezdnych.

Za moment mogło być nawet 2:0, bo znów na lewej stronie rajdem popisał się P. Michalewski, tym razem decydując się na indywidualne wykończenie akcji, lecz przegrał oko w oko z golkiperem. W końcówce fenomenalnie uderzył z rzutu wolnego Maciej Sepetowski, ale zmierzającą w samo „okienko” piłkę widowiskową paradą zdołał odbić bramkarz. Niewykorzystane okazje oznaczały nerwowe ostatnie minuty, jednak Pogoni udało się dowieźć korzystny wynik do końca i zainkasować pełną pulę.

PIAST: M. Gilewski - A. Gorzka, M. Kiewra, P. Siciński, P. Woźny - T. Kozłowski (72 G. Grześkiewicz), J. Gilewski (85 M. Myczkowski), R. Sareło, D. Bryjak - M. Michalkiewicz - T. Michalkiewicz (60 K. Tkaczyk).