statystyki szczegółowe

Aktualności

Zwycięstwo Piasta !

• autor: Vida13, 2013-09-15 09:31

Po fatalnej serii trzech porażek z rzędu Przygraniczni wreszcie sięgnęli po komplet punktów. Zawidowianie zwyciężyli na własnym obiekcie Orlę Wąsosz 1:0 a autorem zwycięskiego gola bym T. Michalkiewicz.

Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji, a wszystko za sprawą zawodników Piasta którzy wypracowali sobie w meczu wiele okazji do zdobycia bramki, jednak wielu z nich niestety nie potrafili zamienić na bramkę. Już w 4 minucie bliski szczęście był Kozłowski, jednak jego strzał z bliskiej odległości intuicyjnie obronił Wielogórski. W 17 minucie zawidowianie wypracowali kolejną genialną sytuację bramkową. Radek Sareło stanął oko w oko z goalkeeperem gości, jednak popularny Rado fatalnie zachował się w tej sytuacji i na tablicy wyników nadal widniał bezbramkowy remis. Dobrze spisywała się defensywa gospodarzy, która nie pozwalała podopiecznym Stuczyka na stworzenie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W 43 minucie Piast po raz kolejny mógł wyjść na prowadzenie. Kozłowski odzyskuje piłkę w okolicach 25-30 m, podaje ją do M. Michalkiewicza, ten kapitalnie dośrodkowuje wprost na nogę Sareły, który jednak pudłuje w 100% sytuacji.

W drugiej połowie piłkarzu obydwu drużyn pozostawili wiele zdrowia na boisku. Zarówno gospodarze jak i goście dążyli do zdobycia gola, który niewątpliwie mógłby rozstrzygnąć przebieg całego spotkania. W 60 minucie ku uciesze kibiców zgromadzonych na Stadionie Miejskim Piast wychodzi na prowadzenie. Przytomne zagranie Kozłowskiego kąśliwym strzałem na bramkę zamienił T. Michalkiewicz. Piast nastawił się na grę z kontry co powinno przynieść efekt w kolejnych minutach meczu, jednak seryjnie świetne okazję marnował Bryjak. Goście piłkę na remis mieli w 90 minucie spotkania. Woźny fauluje na 16 m zawodnika Orli, jednak po strzale z rzutu wolnego piłka minimalnie mija bramkę strzeżoną przez Gilewskiego.

Piast Zawidów po serii 3 porażek z rzędu wreszcie zdobywa komplet punktów. Kolejny mecz Przygraniczni rozegrają na wyjeździe, mierząc się z ostatnim zespołem w tabeli - Pogonią Oleśnica.

PIAST: M. Gilewski - A. Gorzka, P. Siciński, M. Kiewra, P. Woźny - D. Bryjak, J. Gilewski, T. Kozłowski (78' D. Ryż), R. Sareło - M. Michalkiewicz - T. Michalkiewicz (88' G. Morek).