KS Piast Zawidów - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Logowanie

Losowa galeria

Ślęza - Piast [www.ks-sleza.wroclaw.pl]
Ładowanie...

Ankiety

Brak aktywnych ankiet.

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 13 gości

dzisiaj: 116, wczoraj: 163
ogółem: 936 794

statystyki szczegółowe

Aktualności

Młodzi piłkarze Piasta wrócili z Silesian Cup

  • autor: Vida13, 2013-08-15 12:14

W dniach 6 – 11 sierpnia 2013 r. w Świdnicy odbył się Międzynarodowy Turniej Piłkarski pn. Silesian Cup 2013. Rekordowa VIII edycja zmagań piłkarskich przyciągnęła do Świdnicy niebagatelną ilość najmłodszych piłkarzy, w tym trzy drużyny młodzieżowe z Piasta Zawidów.

W ciągu 4 dni na 7 boiskach ponad 900 zawodników z 57 drużyn rozegrało 236 meczy. Warto dodać, że Piast Zawidów mimo iż był jednym z mniejszych klubów piłkarskich biorących udział w turnieju to również był jedną z nielicznych ekip, która wystawiła zespół w każdej kategorii wiekowej, tj. orlik, młodzik i trampkarz.

Rozgrywki oficjalnie wystartowały 7 sierpnia w środę, a na znak rozpoczęcia zawodów w górę poszybował ogromny balon, który przez kilka godzin krążył nad miastem z rozpostartym transparentem Silesian Cup. Turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym, gdyż w przerwach pomiędzy spotkaniami zawodnicy wraz z opiekunami zażywali kąpieli na basenie bądź uczestniczyli w licznych zabawach. Uczestników zabawiali m.in. aktorzy na szczudłach czy specjaliści od żonglerki piłką Freestyle Football. Jednostka Straży Pożarnej zapewniała chłodzenie w trakcie turnieju w postaci bramy wodnej oraz piany. Rozegrano również mecz trenerzy vs organizatozy, podczas którego dzieciaki wcieliły się w rolę zagorzałych kibiców.

Poziom piłkarski stał na bardzo wysokim poziomie, gdyż oprócz topowych zespołów z Polski, jak Zagłębie Lubin czy GKS Bełchatów w turnieju wzięły udział drużyny  z Rosji - Fridland Baltic Kaliningrad, FK Timiriazowiec Moskwa, Torpedo Moskwa oraz Team Woroneż. Zespół Orlików Piasta Zawidów zajął 14 miejsce rozgrywając mecze z Unią I Boryszew, Startem Namysłów, Gryfem I Świdnica, Orłem Ząbkowice, Zagłębiem Lubin, GCKiS Kobierzyce oraz Victorią Świebodzice (dwa mecze). Drużyna Młodzików sklasyfikowana została na 19 miejscu i zmierzyła się z ekipami Notecianki Pakość, Kadry II Lubuskiego ZPN, Fridlandu Baltic Kaliningrad, Polonii I Środy Śląskiej, GKS I Bełchatów, GCKiS Kobierzyce, Orła Ząbkowice oraz Startu Namysłów. Z kolei najstarsza grupa trampkarzy zagrała z FK Timiriazewiec Moskwa, GKS Bełchatów (dwa mecze), Milan II Milanówek, Miedź Legnica, Orzeł Ząbkowice, Milan I Milanówek, Team Woroneż zajmując ostatecznie 14 miejsce. Każdy z zespołów rozegrał 8 spotkań. Udział w turnieju zapoczątkował okres przygotowawczy wśród grup młodzieżowych Piasta Zawidów.

Zarząd KS Piast oraz trenerzy najmłodszych piłkarzy kierują szczególne podziękowania Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Zawidowie, którego wsparcie finansowe okazało się niezwykle ważne przy organizacji wyjazdu na turniej. Przypominamy, że Piast Zawidów wziął udział w turnieju dzięki profilaktycznemu projektowi pn. „Zjednoczeni w piłce nożnej” - wyrównywanie szans i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży miasta Zawidów. Nieoceniony był również wkład i zaangażowanie rodziców. Podziękowania należą się również firmie przewozowej ALKA-TRANS, zapewniającej dojazd i powrót z turnieju.


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [565]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Wyszukiwarka

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ostatnie spotkanie

Piast Zawidów 0:3 Olsza Olszyna Lubańska
2015-10-25, 14:00:00
     

Wyniki

Ostatnia kolejka 19
Piast Zawidów 0:3 Olsza Olszyna Lubańska
Łużyce Lubań 2:0 Włókniarz Leśna
Czarni Lwówek Śląski 3:0 Gryf Gryfów Śląski
Piast Dziwiszów 4:2 Olimpia Kamienna Góra
Lotnik Jeżów Sudecki 2:0 Piast Wykroty
Orliki Węgliniec 2:1 GKS Raciborowice
GKS Warta Bolesławiecka 3:1 Leśnik Osiecznica
Victoria Ruszów 0:0 Twardy Świętoszów

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 20
Gryf Gryfów Śląski - Piast Zawidów
Twardy Świętoszów - GKS Warta Bolesławiecka
Leśnik Osiecznica - Orliki Węgliniec
GKS Raciborowice - Lotnik Jeżów Sudecki
Piast Wykroty - Piast Dziwiszów
Olimpia Kamienna Góra - Czarni Lwówek Śląski
Łużyce Lubań - Gryf Gryfów Śląski
Włókniarz Leśna - Olsza Olszyna Lubańska