statystyki szczegółowe

Aktualności

Piast rozbity w Strzegomiu

• autor: Vida13, 2013-05-27 10:19

Po serii dwóch zwycięstw z rzędu Piast polegał w Strzegomiu z tamtejszym AKS-em Granit 0:4.

Zawidowianie przystąpili do meczu bez Tkaczyka, Kiewry, Grześkiewicza oraz pauzującego za kartki A. Gorzki. Do końca sezonu w szeregach Piasta nie wystąpi Mazur, który doznał kontuzji kolana.

Pierwsza połowa nie zwiastowała tak wysokiej porażki zawidowian. Mimo wielu braków kadrowych Piast radził sobie z atakami AKS-u, przez co w pierwszej połowie rywale nie wypracowali sobie żadnej 100% okazji. Goście odgrażali się groźnymi kontrami, gdzie po jednej z nich w świetnej okazji znalazł się Dzięgleski, jednak jego strzał powędrował wysoko ponad bramką. Gospodarze największe zagrożenie stwarzali grą skrzydłami, na szczęście do przerwy żadna z akcji nie zakończyło się golem.

Druga połowa nie rozpoczęła się po myśli Piasta. Już w 53 minucie Borkowski, w wydawałoby się nie groźnej sytuacji wyprowadził AKS na prowadzenie. Piast mógł, a w zasadzie powinien odpowiedzieć błyskawicznie. W 54 minucie długie podanie głową zgrał Ryż a T. Michalkiewicz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety jego strzał, podobnie jak Dzięgleskiego w pierwszej odsłonie był niecelny. Piast dążył do wyrównania i kilka minut później po raz kolejny przed szansą znalazł się starszy z braci Michalkiewiczów. W trudnej sytuacji popularny „Hiena” oddał strzał na bramkę, piłka odbiła się od nogi zawodnika AKS-u i zmierzało prosto bo bramki, jednak świetną interwencją popisał się goalkeeper gospodarzy, który sparował piłkę na słupek. Niestety w 62 minucie gospodarze podwyższają wynik spotkania. Dośrodkowanie z lewej strony Traczykowskiego na bramkę zamienił Dobrowolski. W 70 minucie świetnie rozegrany rzut rożny przez gospodarzy zakończył się trzecią bramka, strzelcem Pospiszyl. Piast kompletnie rozbity nie miał żadnych atutów na jakąkolwiek walkę, rezultatem czego było czwarte trafienie. Świetną akcją popisał się Rogowicz, który wbiegł z piłką w pole karne, z łatwością minął Sarełe i Kazimierskiego i z wielkim spokojem ustalił wynik spotkania.

PIAST: M. Gilewski – P. Woźny, R. Sareło, G. Kazimierski, D. Ryż (80 Myczkowski), T. Kozłowski, R. Wichowski, P. Kleszczyński (46 K. Gorzka), P. Dzięgleski (70 P. Ostrowski), M. Michalkiewicz (90 D. Ostrowski), T. Michalkiewicz.