statystyki szczegółowe

Aktualności

Piast ogrywa rezerwy legnickiej Miedzi

• autor: Vida13, 2012-08-19 19:10

W ostatnim meczu drugiej kolejki IV ligi dolnośląskiej Piast Zawidów wygrał z faworyzowaną Miedzią II Legnica 1:0. Jedynego gola strzelił 17-letni Kuba Gilewski.

Po nieudanym starcie w rozgrywkach ligowych (15.08.12 - porażka u siebie 0:2 z Sokołem Wielka Lipa) dla zawidowskich IV-ligowców przyszło zmierzyć się w kolejnym spotkaniu z drugą drużyną Miedzi Legnica. Przeciwnik wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny miał gładko i bez problemu wygrać w tym meczu. Jak się później okazało, nie wszystko poszło po myśli gospodarzy.

Trener Wichowski postawił na identyczną 11, która kilka dni wcześniej zaliczyła ligowy falstart. Boisko jednak pokazało że byl to trafny wybór. W 18 minucie po rzucie rożnym egzekwowanym przez Mazura bramkę precyzyjnym strzałem głową zdobył Kuba Gilewski, jeden z najmłodszych piłkarzy występujących na boisku. Po wyjściu na prowadzenie Piast spokojnie cofnął się i rozbijając ataki przeciwnika liczył na bramkę zdobytą z kontry. Przewaga Miedzi była widoczna gołym okiem, zawodnicy częściej utrzymywali się przy piłce, próbowali kombinacyjnej gry, jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie obraz gry był podobny jak przed przerwą. Przewaga Miedzi w posiadaniu piłki, kilka strzałów z dystansu, które pewnie bronił Gilewski. Piast mógł skarcić gospodarzy, gdy Grabowski po błędzie legnickiej defensywy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niestety popularny Grabek nie zdołał podwyższyć wyniku. Do końca meczu byliśmy świadkami twardej gry i dużej determinacji ze strony zawodników Piasta, którzy cenne 3 pkt wyrwali sobie na boisku.

Miedź II Legnica 0:1 Piast Zawidów

PIAST: M. Gilewski - P. Woźny, G. Kazimierski, J. Gilewski, G. Grześkiewicz - A. Gorzka (70' Baran), K. Mazur, (89' Kozłowski), M. Michalkiewicz (46' Tkaczyk), W. Wierzbicki, R. Sareło (80' Myczkowski) - T. Grabowski.