statystyki szczegółowe

Aktualności

Zasłużone zwycięstwo przed własną publicznością !

• autor: Vida13, 2012-04-14 19:37

Piast Zawidów po raz drugi w tym sezonie pokonał ekipę Karkonoszy Jelenia Góra. Podobnie jak na jesień, zawidowianie zwyciężyli 1:0 a strzelcem jedynej bramki był Marcin Michalkiewicz. To pierwsze zwycięstwo zespołu Rafała Wichowskiego na własnym terenie w rundzie wiosennej.

Dla Piasta Zawidów dzisiejsze spotkanie było z serii, których przegrać nie można. Sytuacja w tabeli od początku rundy rewanżowej nie napawa optymizmem - można ją opisać krótko - ścisk. Jedno zwycięstwo daje awans o kilka pozycji, z kolei porażka może spowodować znalezienie się w strefie spadkowej.

Pierwsza połowa jak można było się spodziewać miała w sobie więcej walki, aniżeli gry w piłkę. Dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. Ze strony Piasta jeśli już zarysowywała się dobra akcja, brakowało ostatniego podania, które mogłoby otworzyć drogę do bramki. Z kolei Karkonosze mimo przewagi w posiadaniu piłki nie potrafiły zagrozić bramce strzeżonej przez Gilewskiego. W pierwszej odsłonie z pewnością należy odnotować strzał Tylutkiego. Wykonywany przez niego rzut wolny z okolic 25 m przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć się bramką, jednak wyśmienicie w tej sytuacji interweniował Borowski.

Druga połowa była znacznie ciekawszym widowiskiem. Zawidowianie zagrali odważniej, angażując w akcję ofensywne większą ilość graczy niż miało to miejsce przed przerwą. Wyborową sytuację miał Kotelnicki, który mając przed sobą już tylko bramkarza trafił prosto w niego. Liczymy że popularny "Ucho" przełamie się w kolejnym spotkaniu. Dobre zawody rozgrywał dzisiejszego dnia Michalkiewicz, i to właśnie on wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. W 75 min z dziecinną łatwością minął kilku obrońców i potężnym uderzeniem zdobył swoją kolejną bramkę w tym sezonie. Karkonosze kończyły mecz w dziesiątkę, w 80 min za drugą żółta a w konsekwencji czerwoną kartkę z boiska wyleciał Bijan. Piast dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca i dzięki temu zwycięstwu plasuje się obecnie na 10 pozycji w tabeli IV ligi dolnośląskiej.

Piast Zawidów – Karkonosze Jelenia Góra 1:0 (0:0)

PIAST: M. Gilewski – Kazimierski, T. Baran, Tylutki, Woźny, Mockało, A. Gorzka, Kotelnicki, Michalkiewicz, Grabowski (90 Kozłowski), R. Sareło (85 Bobko).