statystyki szczegółowe

Aktualności

Derbowe spotkanie z Bogatynią na remis.

• autor: Vida13, 2012-04-07 18:03

Niedawno zakończyła się derbowa potyczka pomiędzy zespołami Piasta Zawidów a Granicy Bogatynia. W meczu padł remis 1:1,  a jedyną bramkę strzelił Marcin Michalkiewicz.

Podział punktów ze wskazaniem na gospodarzy - tak najkrócej można określić kolejne spotkanie naszych piłkarzy w rozgrywkach IV ligi. Pomimo prowadzenia do przerwy nie udało nam się wywieźć 3 punktów z Bogatyni, a gdyby nie odrobina szczęścia moglibyśmy wracać bez punktów.

Samo spotkanie było typowym meczem walki, pięknych akcji było jak na lekarstwo. W pierwszej, wyrównanej połowie kibice obejrzeli jedną bramkę. Po niedokładnym wybiciu piłki głową Michalkiewicz uderzył bez przyjęcia i piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki.

Początek drugiej połowy to najlepszy okres gry bogatynian, którzy przycisnęli i seryjnie marnowali dogodne rzuty wolne. Nasza drużyna wyglądała na lekko zagubioną w tym okresie gry i niestety to wszystko skończyło się utratą bramki. Przy biernej postawie przy rzucie rożnym wyrównującą bramkę zdobył ukraiński pomocnik Granicy. W dalszej części gra się wyrównała, a jedyne godne odnotowania sytuacje to uderzenie w słupek, po którym piłka wylądowała w rękach Mateusza Gilewskiego.

Bohaterem Piasta został w tym meczu niewątpliwie bramkarz Mateusz Gilewski, który wystąpił w tym spotkaniu nie w pełni sił i jak to zwykle bywa był pewnym punktem drużyny.

PIAST: M. Gilewski, Baran ( J. Gilewski), Kazimierski, Tylutki, Woźny - Gorzka, Wichowski, Michalkiewicz, Sareło (Grześkiewicz),- Kotelnicki, Grabowski