statystyki szczegółowe

Aktualności

Piast w półfinale Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra !

• autor: Vida13, 2012-03-10 20:31

Zawidowianie po ciężkim meczu pokonali 1:0 Olimpię Kowary i awansowali do półfinału PP OZPN JG. Jedyną bramkę zdobył Kotelnicki

Relację pomeczową należało by rozpocząć od wiadomości iż finał Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego zostanie rozegrany przy Zgorzeleckiej 39 w Zawidowie ! Tak, to prawda...stadion miejski w Zawidowie będzie gościł w tym roku dwa najlepsze zespoły z naszego okręgu, którego stawką będzie przepustka do...zawidowscy działacze sportowi stanęli na wysokości zadania, miejmy nadzieje że w ślad za nimi pójdą nasi piłkarze, którzy już dzisiejszego dnia poczynili duży krok w kierunku gry w finale tych rozgrywek.

W wyniku losowania zawidowskim piłkarzom przyszło zmierzyć się z aspirującą do gry w IV lidze dolnośląskiej Olimpią Kowary. Dla Przygranicznych miał być to pierwszy mecz o stawkę,  i zarazem solidne przetarcie przed startującą 17 marca rundą wiosenną. Trzeba zaznaczyć że warunki w Kowarach były naprawdę ciężkie, ale równe dla obu drużyn. Piast zaczął głęboko cofnięty, pozwalając swobodnie rozgrywać piłkę rywalom. Schowany za podwójną gardą czekał na dogodny moment by wyprowadzić zabójczą kontrę. W pierwszej odsłonie po błędzie Gilewskiego kowarzanie mogli strzelić bramkę, jednak dzisiejszego dnia napastnicy gospodarzy byli szczególnie nieskuteczni. Dla Piasta jedyną okazję wypracował Michalkiewicz, ale on również nie potrafił znaleźć drogi do bramki.

Druga połowa to mądrzejsza gra Piasta. częściej utrzymywali się przy piłce, szukali swojej okazji. W 70 minucie po podaniu Michalkiewicza bramkę zdobył Kotelnicki. Chwilę później sędzie główny pokazał 2 czerwone kartki. Jedną otrzymał piłkarz Olimpii, drugą niestety piłkarz Piasta - Sareło. Już dwie minuty później wychodzącego na czystą pozycję Woźnego "wyciął" obrońca gospodarzy i siły na boisku wynosiły 9 na 10. Przewagę liczebną wykorzystali nasi zawodnicy i skutecznie odpierali ataki kowarzan, mając przy tym kilka okazji do podwyższenia wyniku - m.in. strzał Tylutkiego zatrzymał się na słupku. Jedna jedyna bramka zadecydowała o wyniku i sprawiła, że "Przygraniczni" awansowali do półfinału rozgrywek. Rywala poznają po rozegraniu pozostałych meczy 1/4 finału podczas losowania, które odbędzie się w siedzibie OZPN Jelenia Góra.

PIAST: M. Gilewski - J. Gilewski, Kazimierski, Tyluti, Woźny - Sareło, Wichowski (Kozłowski), Gorzka, Grześkiewicz (Bobko)Michalkiewicz - Kotelnicki