Miedź Legnica - Piast Zawidów 4-1 15.08.2012 (foto: miedzlegnica.eu)

Zapowiedź II kolejki IV ligi dolnośląskiej

• autor: Vida13, 2011-08-15 23:33

Jeszcze nie opadły emocje po inauguracyjnej kolejce IV ligi dolnośląskiej, w której nie zabrakło niespodzianek, a piłkarze już w najbliższą środę, tj. 17 sierpnia wybiegną na murawę aby po raz drugi stoczyć bój o ligowe punkty.

Ciekawego widowiska możemy spodziewać się w Legnicy, gdzie druga Miedź zmierzy się z Karkonoszami Jelenia Góra. Miedzianka po nienajlepszym starcie z pewnością będzie chciała udowodnić swoją piłkarską klasę, a pomóc w tym mają zawodnicy ściągnięci z pierwszego zespołu występującego na co dzień w II lidze zachodniej. Do pojedynku beniaminków dojdzie w Strzegomiu, gdzie rywalem AKS-u będzie Granica Bogatynia. Możemy spodziewać się zaciętego spotkania, ponieważ Granica podbudowana zwycięstwem nad Miedzią II Legnica na pewno tanio skóry nie sprzeda. Ekscytująco zapowiada się pojedynek w Żmigrodzie, gdzie tutejszy Piast po raz pierwszy w nowym sezonie zagra przed własną publicznością. Mecz określany jako "Święta wojna" ma sporo podtekstów, przez kibiców, jak i przez zawodników obu drużyn jest traktowany bardzo prestiżowo więc możemy spodziewać się interesującego spotkania. Wydaje się, iż powtórzenie wyniku z ostatniej rundy jest mało realne, przypomnijmy iż wiosną broniący się przed spadkiem Piast wygrał w Strzelinie aż 5-0. Najciekawszy mecz powinni zobaczyć kibice we Wrocławiu, albowiem zmierzą się tam drużyny celujące w awans do III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Rywalem Ślęzy będzie rozpędzona Foto-Higiena Gać. Wynik spotkania jest z pewnością wielką niewiadomą, przypomnijmy że Ślęza w I kolejce zawiodła swoich kibiców przegrywając w Kochlicach 1:2. Jeśli zespół z Wrocławia marzy o grze w wyższej klasie rozgrywkowej nie może sobie pozwalać na takie „wpadki”. Z kolei beniaminek z Gaci gładko ograł u siebie Strzegom 3:0 i we Wrocławiu nie będzie na straconej pozycji.

Nysa Zgorzelec po domowej porażce na inaugurację sezonu pojedzie szukać punktów do Szczedrzykowic. Wydaje się, że Orkan, który w I kolejce zanotował komplet punktów będzie równie wymagającym przeciwnikiem co GKS Kobierzyce. Czy podopieczni trenera Gryglaka zdobędą pierwsze bramki oraz punkty w nowym sezonie? Z pewnością zadanie nie będzie należało do łatwych. Po raz kolejny przed własną publicznością swoje spotkanie rozegra Sokół Wielka Lipa, będąca zdecydowanym faworytem meczu. Jej rywalem będzie Puma Pietrzykowice, która nie zanotowała najlepszego startu sezonu. Zespół z Pietrzykowic przegrał na własnym „podwórku” z Piastem Zawidów 1:3 i wydaje się że może to być w tym sezonie jeden z zespołów „do spadku”. Z Kolei w Kobierzycach odbędzie sie jedyne w tej serii gier spotkanie, w którym naprzeciw siebie staną zespoły, które nie straciły jeszcze w tym sezonie punktów. Iskra Kochlice, sprawca największej niespodzianki pierwszej kolejki będzie miała okazje udowodnić swoją wysoką formę, wygrać w Kobierzycach będzie im niezwykle trudno. Czy klan Kwiatkowskich i pozostali mieszkańcy podlegnickiej wioski będą mieli okazje do radości po drugiej kolejce, przekonamy się w środę.

Ponad 2 miesiące czekali kibice w Zawidowie na IV ligę. Po pamiętnym spotkaniu ze Ślęzą, który zapewnił nam utrzymanie w ubiegłym sezonie, w środę do Zawidowa zawita inna utytułowana drużyna - Konfeks Legnica. Rywal, który w ubiegłym sezonie zajął 9 miejsce na mecie rozgrywek przed startem obecnych doznał kilku osłabień personalnych. Drużynę opuścił przede wszystkim najlepszy strzelec Tomasz Kociszewski, który kontynuuje swoja przygodę z piłką na niemieckich boiskach. Z głośnych wzmocnień należy odnotować iż koszulkę Konfeksu od początku sezonu założy były już rozgrywający BKS-u Bolesławiec, Emil Nowakowski. Obecnie "twarzą" legnickiego Konfeksu jest znany kibicom piłki nożnej Wojciech Górski, który w barwach Odry Wodzisław, Ruchu Radzionków i Zagłębie Lubin rozegrał aż 227 meczy w polskiej ekstraklasie. Obecnie jest on grającym trenerem naszego środowego przeciwnika. Jeśli chodzi o Piasta - wątpliwy jest występ w środę narzekających na urazy Krajewskiego i Kazimierskiego, co z pewnością przyprawia o ból głowy trenera Wichowskiego. Pomimo tego zawodnicy Piasta zapowiadają walkę o zwycięstwo i serdecznie zapraszają sympatyków Piasta na to spotkanie !