Juniorzy młodsi sezon 2009/10

Zapowiedź I kolejki IV ligi dolnośląskiej

• autor: martek_10, 2011-08-11 11:18

Już w sobotę, 13 sierpnia rusza kolejny sezon IV ligi dolnośląskiej.

Nas najbardziej interesuje oczywiście spotkanie w Pietrzykowicach, gdzie nasz Piast powalczy o pierwsze punkty w nowym sezonie. Jak wiemy, Piast i Puma poprzedni sezon zakończyły na sąsiednich miejscach w tabeli kończąc sezon minimalnie „nad kreską”. Przed startem tego sezonu w obu zespołach zaszło sporo zmian kadrowych. Z Pumą pożegnało się kilku czołowych piłkarzy – Tomasz Kosztowniak, Artur Monasterski, Paweł Kudyba, którzy stanowili o sile zespołu. O zmianach w naszym zespole pisaliśmy już wcześniej, więc nie będziemy do tego wracać. W ubiegłym sezonie w Pietrzykowicach padł remis 2-2 (bramki dla Piasta – samobójcza, Antosz), natomiast na własnym boisku ponieśliśmy porażkę 2-4 (bramki: Machowski, Grabowski)

W odróżnieniu od poprzedniego sezonu nie jesteśmy jedynakiem z powiatu zgorzeleckiego w IV lidze. Awans do IV ligi Nysy Zgorzelec i Granicy Bogatynia sprawił, że w tym sezonie aż 4-krotnie będziemy emocjonować się meczami derbowymi, które z pewnością będą elektryzowały sympatyków piłki nożnej w naszym regionie. W pierwszej kolejce grające u siebie Nysa i Granica nie będą miały łatwego zadania. Do Zgorzelca przyjeżdża mocny GKS Kobierzyce, natomiast do Bogatyni zawitają rezerwy legnickiej Miedzi. Każde punkty naszych sąsiadów w tych konfrontacjach będą ich sukcesem.

W pozostałych spotkaniach ciekawie zapowiadają się derby powiatu trzebnickiego, gdzie będący sporą niewiadomą Sokół Wielka Lipa podejmie poważnie wzmocnionego latem Piasta Żmigród. Podobnie jak w Wielkiej Lipie, już w sobotę o godz. 11 rozpoczną zmagania w Jeleniej Górze oraz w Legnicy. Na papierze zarówno Orkan w starciu z Konfeksem jak i Strzelinianka w Jeleniej Górze są faworytami jednak atut własnego boiska może okazać się kluczem do zdobycia punktów przez osłabione Karkonosze oraz Konfeks.

Emocji nie zabraknie na boisku powracającej po dłuższej przerwie do IV ligi Iskry Kochlice, która podejmie jednego z kandydatów do awansu Ślęze Wrocław. Wrocławianie wzmocnieni kilkoma doświadczonymi zawodnikami zapowiadają walkę o zwycięstwo w każdym spotkaniu jednak mistrz legnickiej okręgówki sezonu 2010/2011 tanio skóry nie sprzeda. W ostatnim spotkaniu, w podoławskiej Gaci dojdzie do pierwszej w nowym sezonie konfrontacji beniaminków. W obu drużynach nie brakuje doświadczonych graczy, dla których IV liga nie będzie nowością. Miejscowa Foto – Higiena jak i AKS ze Strzegomia będą chciały od zwycięstwa rozpocząć nowy sezon, kto po spotkaniu będzie zadowolony przekonamy się już w sobotę ok. godziny 17.

autor: ~Rafał W 2011-08-11 13:00:23

avatar Jestem pod wrażeniem znajomości tematu przez szanownego pana redaktora

autor: ~Sally ;) 2011-08-13 13:45:54

avatar powodzenia Piastuniu ....zaskoczcie wszystkich i namieszajcie troszkę w 4 lidze !!! pozdrowienia z Prochowic ;)

autor: ~Ziomal 2011-08-13 18:51:48

avatar Puma-Piast 1:2 70 min.